Post

Recenzja Yerb: Amanda Premium

Firma nadal zachowuje swoje polskie korzenie, choć obecnie zarządza nią Victoria Szychowski, wnuczka Jana Szychowskiego. Prawdopodobnie znasz zarówno niebieską wersję Sin Palo, jak i czerwoną Con Palo. Te łagodne i skuteczne yerby są świetne dla początkujących, ale później mają tendencję do zanikania.

Nowa Amanda Premium

W naszej dużej tykwie pracowniczej znajduje się ta yerba, która jest mniej znanym produktem z plantacji La Cachuera. Dostarczana jest w ciemnoniebieskim kartonowym pudełku. Po otwarciu pudełka susz zapakowany jest w srebrzystą torebkę. To bardzo miły gest, ponieważ zwykle w tym samym miejscu znajdujemy plastik.

Suszone liście są aromatyczne i grubo posiekane. Opakowanie wypełnione jest dużymi kawałkami liści i gałązek. Pył prawie nie występuje. Argentyńscy plantatorzy mają w zwyczaju pozwalać yerbie leżakować przez maksymalnie dwa lata. Ma to na celu usunięcie dymnego smaku i zapachu, który pozostawiają suszone liście mate.

Wrażenia podczas picia

Teoria sprawdza się w praktyce po zalaniu mate wodą. Garbniki zawarte w mate i przyjemny smak suszonych liści ostrokrzewu są wyraźnie wyczuwalne. Dym nie jest wyczuwalny. Zdaliśmy sobie sprawę, że smak nie jest tak mocny, jak myśleliśmy, kiedy przerwaliśmy na kilka pompek. Nie jest tak mocna jak marki z Paragwaju i Urugwaju.

Łagodny smak z dobrze wyważonym poziomem mocy

Amanda Premium różni się od pozostałych yerb tej marki. Ma jeszcze jedną cechę. Można ją zalewać więcej niż jeden raz. Napar zachowuje swój przyjemny, wyrazisty smak nawet po siódmym zalaniu. Ta yerba dobrze nadaje się również do dużych naczyń, ponieważ listki pęcznieją pod wpływem wody i nie zatykają bombilli. Podobnie, picie tego samego łyka przez kilka godzin nie spowoduje nieprzyjemnych efektów, jakie nadmiar kofeiny może mieć na krew.

Komu spodoba się moja mate?

Pomegranate Amanda ma podobny smak do klasycznych argentyńskich marek, takich jak Playadito Pipore i Rosamonte. Można ją znaleźć w naszym sklepie, wraz z innymi markami yerby. Zamów Amanda Premium 500g.

Jest to również dobry argument w dyskusji z tymi, którzy twierdzą, że smak yerba mate jest podobny do popiołu tytoniowego.