Post

Czy yerba jest dobra na przeziębienie?

Kiedy pogoda jest zmienna, a grypa szaleje, pytanie staje się bardziej palące: Czy można pić yerbę podczas choroby? Jest to. Mówi się, że gorzkie lekarstwo jest najlepszym lekarstwem. .. .

W

Zdrowie i choroba - Siorbnij dla zdrowia!

Pewien żyjący w XV wieku jezuita powiedział kiedyś, że yerba ma zbyt wiele zalet. Miał rację. Współczesne badania potwierdzają jej pozytywne właściwości. Yerba Mate Posiada wysoką zawartość witamin (m.in. B2, B2 i B6, C), a także minerałów (m.in. żelazo, Cynk).
  • wzmocnić swój system odpornościowy;
  • pomóc w leczeniu infekcji;
  • łagodzić stany zapalne;
  • Wspierać prawidłowe funkcjonowanie dróg oddechowych.
Posiada również właściwości bakteriobójcze, a także grzybobójcze. Yerba Mate jest również bogata w antyoksydanty. Jest również bardzo łatwa w piciu.


Trochę ludowego ziołolecznictwa

Prawo Zioła i przyprawy Możesz również wzmocnić korzystne właściwości i walory zdrowotne yerby. Imbir, kardamon i goździki, a także kwiat lipy i czarnego bzu mają właściwości rozgrzewające, przeciwzapalne i antybakteryjne. Właściwości antyseptyczne posiada mięta, rumianek i koper włoski. Anyż oprócz właściwości antybakteryjnych ma również właściwości wykrztuśne.
Wystarczy dodać zioła do naparu Yerba Mate i zaparzyć razem. Można również zaparzyć zioła osobno, a następnie zalać naparem Yorbę (oczywiście w odpowiedniej temperaturze.) ).

Możesz też kupić najprostsze rozwiązania, jeśli wolisz. Gotowe mieszanki yerby i ziół , takie jak Colon Completo, Union Hierbas, Indega Manzanilla Anis.


Ważne przeciwwskazaniaYerba

Nie zaleca się łączenia pseudoefedryny z innymi lekami. Łączenie yerby z pseudoefedryną może powodować nadciśnienie.
Niewskazane jest również spożywanie yerby w przypadku wysokiej gorączki. Ważne jest regularne uzupełnianie płynów w organizmie ze względu na moczopędne i odwadniające działanie yerby.
Należy również pamiętać, że zbyt mocna lub ciepła yerba może nieprzyjemnie podrażnić zainfekowane gardło.


Czy można pić yerbę, gdy jest się chorym?

Picie yerby zimą jest decyzją indywidualną. O ile dla jednych będzie to pomocne w szybkim powrocie do zdrowia po zimowej infekcji, o tyle dla innych będzie to drażniące i zniechęci do dalszego siorbania. My polecamy, aby dać jej szansę. Yerba jest bezpieczna i zdrowa. Twój organizm będzie zdrowszy . Ważne jest, aby nie forsować się zbytnio i nie robić tego w nadmiarze. Szkoda by było, aby ten cudowny napój stał się synonimem niebezpiecznego narkotyku.


Yerba może spokojnie znaleźć się w domowej apteczce obok czarnego bzu czy kwiatu lipy. Lepiej mieć ją pod ręką niż ukrywać :)

Komentarze (0)

Zostaw komentarz