Post

10 najlepszych pokarmów dodających energii maratończykom

Czterech na dziesięciu maratończyków "uderza w ścianę" - doświadcza intensywnej utraty energii - podczas wyścigu maratońskiego. Dzieje się tak, ponieważ ich organizmom kończy się glikogen (zmagazynowane węglowodany, które są przekształcane w energię), co zmusza ich do zwolnienia tempa. Nie musisz jednak zaopatrywać się w fabryczne batony energetyczne, żele czy słodzone napoje sportowe, aby uniknąć takiej sytuacji. Te 10 naturalnych "super" pokarmów pomoże Ci bardziej na dłuższą metę.

Masło orzechowe

Może i jest gęste od kalorii, ale to pyszne smarowidło może zapewnić wielogodzinny zastrzyk energii. Kanapka obficie posmarowana masłem orzechowym to idealne śniadanie przed maratonem.

Soczewica

Czy to stara, dobra rajma (fasola nerkowa), czy bardziej wymyślna soja, fasola i soczewica powinny znaleźć się w diecie każdego biegacza, zwłaszcza wegetarianina. Zawierają dużo białka, węglowodanów i mają niski wskaźnik glikemiczny.

Jajko

Pełne białka jajka są najlepszym źródłem choliny, która pomaga pokonać ostatni etap maratonu. Ten składnik odżywczy jest niezbędny w tworzeniu neuroprzekaźnika, który przekazuje wiadomości między nerwami i mięśniami.

Amarantus

To ziarno, które jest często spożywane podczas postów, może zrekompensować ogromny stres fizyczny. Jest bogate w białko, żelazo, a także zawiera 6-10 procent nienasyconego oleju, który jest bogaty w aminokwasy wspomagające naprawę tkanek.

Makaron pełnoziarnisty

To gęste od węglowodanów jedzenie jest świetnym sposobem na zmaksymalizowanie zapasów glikogenu w mięśniach przed wielkimi wyścigami.

Banany

Skromny banan jest lepszy od napojów sportowych, jeśli chodzi o poprawę wydajności i uzupełnianie elektrolitów. Jest również bogaty w węglowodany, potas oraz witaminy C i B6.

Jogurt

Jeden kubek dziennie może utrzymać jelita biegacza w doskonałej formie. Ponadto zawiera wapń, który poprawia gęstość kości.

Rodzynki

Uncja rodzynek dostarcza tyle samo węglowodanów, co żel energetyczny, a przy tym nie powoduje problemów z brzuszkiem.

Mleko czekoladowe

Ten pyszny napój ma odpowiedni stosunek węglowodanów do białka, co pozwala na regenerację po biegu i uzupełnienie poziomu glikogenu.

Jagody

Witamina C i potas zawarte w jagodach wspomagają organizm w naprawie drobnych uszkodzeń mięśni i łagodzą ból odczuwany po długich biegach.

Jeśli chcesz uzyskać kondycję wystarczającą do przebiegnięcia maratonu, zarejestruj się na HealthifyMe.com, nasi eksperci poprowadzą Cię w kierunku osiągnięcia Twoich celów.

Zdobądź kondycję z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: dietatexerciseFatlossfood planhealthymarathonsugar fix

Komentarze (0)

Zostaw komentarz