Post

Jaki jest Twój cel fitness?

Pracowałeś, że dla zdrowia i dobrego samopoczucia, trzeba zacząć pracować na zewnątrz. Twój sukces w tym może być określona przez określenie wyników, które chcesz przed rozpoczęciem.

Po pierwsze, określ zarówno swoje krótkoterminowe, jak i długoterminowe osobiste cele fitness. Celem krótkoterminowym może być schudnięcie 10 kg w ciągu sześciu miesięcy; celem długoterminowym może być przebiegnięcie półmaratonu pod koniec roku. Upewnij się, że cele, które wyznaczasz, są możliwe do osiągnięcia w określonym przez Ciebie czasie.

Zdefiniowane cele pomogą Ci monitorować swoje postępy; regularne śledzenie swoich osiągnięć zwiększa motywację i może dać Ci poczucie spełnienia. Będziesz również w stanie ocenić, czy osiągasz pożądane rezultaty. Jeśli tak nie jest, możesz zmodyfikować swój program fitness, aby wrócić na ścieżkę do osiągnięcia celu.

Pierwszy krok - określ swój obecny poziom sprawności fizycznej

Aby uniknąć wyznaczenia nierealistycznego celu, a następnie zniechęcenia na tyle, by całkowicie porzucić plan treningowy, musisz wiedzieć, w jakiej kondycji jesteś, zanim zaczniesz ćwiczyć.

Na początek przejrzyj swoją historię zdrowia i ustal, czy istnieją jakiekolwiek schorzenia, które mogą mieć wpływ na Twój plan treningowy. Następnie, musisz ocenić, czego wymaga Twój typ ciała. Na przykład, jak opisałabyś swoją sylwetkę? I gdzie przybierasz najwięcej na wadze - w górnej czy dolnej części ciała?

Musisz także przeprowadzić podstawowy przegląd siły i gibkości. Można to zrobić profesjonalnie z instruktorem fitness w Healthifyme lub na własną rękę. Jeśli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie, sprawdź swoją wytrzymałość, określając, ile czasu zajmuje Ci przejście określonego dystansu; siłę górnej i dolnej części ciała, określając, ile podciągnięć ramion i przysiadów możesz wykonać w ciągu 2 minut; równowagę, określając, jak długo możesz stać na jednej nodze; a elastyczność, rozciągając się, aby dotknąć palców u stóp - sprawdź, jak daleko możesz się posunąć, zanim poczujesz rozciąganie.

Po drugie - Wyznaczaj elastyczne, krótkoterminowe cele

Określenie celów cząstkowych lub kamieni milowych pomoże ci monitorować swoje postępy w odniesieniu do celu głównego i zmotywuje cię do uwierzenia, że osiągnięcie celu jest możliwe.

Kamienie milowe mogą obejmować od punktualnego stawienia się na siłowni i ukończenia treningu w pierwszym tygodniu do zrzucenia 2 kilogramów w pierwszym miesiącu.

Istnieje możliwość, że może się okazać, że oryginalny cel był zbyt prosty lub że kilka zmian w życiu osobistym nie pozwala na czas, który początkowo odłożyłeś na program fitness. W takim przypadku, być może będziesz musiał dostosować swoje cele. Jeśli odkryjesz, że twój pierwotny cel był niewystarczającym wyzwaniem, możesz go teraz zmodyfikować.

Po trzecie - dodaj urozmaicenie, aby uczynić go bardziej wymagającym

Kiedy już czujesz się komfortowo i jesteś konsekwentny w swoim programie fitness, możesz spróbować rzucić sobie wyzwanie, wprowadzając różne rodzaje ćwiczeń.

Na przykład, jeśli twój plan obejmuje jazdę na rowerze stacjonarnym, bieganie na bieżni i trening obwodowy na maszynach do ćwiczeń siłowych trzy razy w tygodniu, możesz dodać pływanie lub jogging rutynę w dniu czwartym. Możesz również spróbować ćwiczyć z partnerem, który jest nieco przed tobą pod względem sprawności fizycznej. Jego lub jej tempo zainspiruje Cię do zwiększenia intensywności treningów.

Nie wiesz, jak wyznaczyć swoje cele? Eksperci HealthifyMe mogą Ci pomóc!

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: dieta, ćwiczenia, utrata tłuszczu, zdrowie, redukcja wagi, odchudzanie

Komentarze (0)

Zostaw komentarz