Post

Jedna z najlepszych rzeczy, jakie można robić w niedzielę

Jeśli czytaliście mój ostatni post, być może myślicie, że przez "jedną z najlepszych rzeczy, jakie możecie zrobić" mam na myśli "pójście na zajęcia jogi" lub "zignorowanie gór prania i przytulenie się do dzieci" (przeczytajcie "A Back-To-School Pledge To Myself"). I tak, zrób to. I idź na nabożeństwa. Albo oglądaj piłkę nożną. Ale zaufaj mi: Nawet jeśli wiąże się to z dodaniem czegoś do twojej weekendowej listy rzeczy do zrobienia, jest to środek odstresowujący, który nie przestaje dawać, przez cały tydzień.

Zawsze robiłam dodatkowe przygotowania do jedzenia w weekendy, po prostu dlatego, że mam więcej czasu (i pomocnych rąk). Ale ostatnio zainspirowała mnie Lindsay z The Lean Green Bean. Ma ona całą serię blogów o nazwie Sunday Food Prep. W każdą niedzielę dzieli się tym, co przygotowała na dany tydzień i zamieszcza zdjęcia czytelników i innych blogerów z ich własnej pracy przygotowawczej.

Lindsay mówi, że weekendowe przygotowywanie jedzenia jest powodem, dla którego jest w stanie jeść zdrowo w ciągu tygodnia. Zgadzam się z tym - dla mnie weekendowe przygotowywanie jedzenia jest również jednym ze sposobów na zachowanie zdrowego rozsądku. Jeśli mam jedzenie przygotowane i gotowe do chwycenia na lunchboxy, przekąski po szkole i szybkie posiłki, mój cały tydzień idzie płynniej.

Oto co udało mi się zrobić w ten weekend:

1. Partia domowej roboty skórki owocowej z brzoskwiń. Oparłam ją na moim przepisie na truskawkową skórę owocową, ale zastąpiłam ją trzema kubkami świeżych, pokrojonych brzoskwiń (zachowałam skórki, które mój Vitamix jest w stanie sproszkować). Będą to zabawne smakołyki w lunchboxach chłopców w tym tygodniu.

2. Podwójna porcja pełnoziarnistych naleśników z siemieniem lnianym na szybkie śniadanie dla dzieci.

3. Taca pokrojonych świeżych brzoskwiń, które zamroziłam w jednej warstwie, a następnie włożyłam do galonowej torby na zielone smoothie.

4. Podwójna porcja Czekoladowych Babeczek Cukiniowych z Podręcznika Kuchennego Mamy. Tylko dlatego, że. Te są niesamowicie pyszne i powinieneś zrobić je natychmiast. (Użyłam Hershey's Special Dark Cocoa, które nadało im głęboki, bogaty smak i ciemniejszy kolor).

5. Partia łatwego sosu jabłkowego z Crockpot, używając różnych jabłek, które dostałam z mojego gospodarstwa w ostatni weekend. Moi chłopcy lubią to jako przekąskę lub jako dodatek do obiadu.

Ośmielam się przeczytać serię przygotowań Lindsay do jedzenia i nie poczuć się zainspirowanym. Zobaczycie tu wszystko, od przygotowanych surowych warzyw, gotowanej fasoli i soczewicy, jajek na twardo, po grillowane mięsa, sałatki z quinoa i tygodniowe pakowane obiady. Tylko nie daj się zastraszyć: Myślę, że niektóre z tych dziewczyn nie mają dzieci na biodrach lub minivan wahadłowy obowiązek usługi do dat zabaw, imprez urodzinowych i praktyk piłkarskich. Weekendowe przygotowywanie posiłków jest z pewnością trudniejsze, gdy w grę wchodzą dzieci. Ale nawet jeśli uda Ci się tylko przygotować sałatkę, jesteś już o krok przed tym, gdzie normalnie byś była.

Czy robisz jakiś rodzaj przygotowań do jedzenia w weekendy? Opowiedz mi o tym!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz