Post

Wszystko o kupowaniu ryb i owoców morza w ALDI

Jesteś

nowy w kupowaniu ryb w ALDI? Oto co mają do zaoferowania - plus kilka dobrych wiadomości na temat ich zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Dziękujemy ALDI za sponsorowanie tego wpisu!

Uważam się za guru ALDI, więc proszę sobie wyobrazić mój szok, gdy niedawno znajomy zwrócił się do mnie przez e-mail z prostym pytaniem: "Co możesz mi powiedzieć o świeżym łososiu w ALDI?".

Um, przepraszam...jaki świeży łosoś w ALDI ?!

Ponieważ jestem stałym bywalcem mojego lokalnego sklepu ALDI, w jakiś sposób przegapiłem ten ekscytujący rozwój.

Pobierz moją DARMOWĄ drukowaną listę zakupów: Najlepsza zdrowa żywność do kupienia w ALDI

I jeszcze coś, o czym nie wiedziałam: Zaangażowanie ALDI w zrównoważony rozwój, jeśli chodzi o swoje ryby i owoce morza. Zrównoważony rozwój jest ważny dla wielu z nas - i wiem, że nie jestem osamotniona, gdy mówię, że obawy o niego mogą jeszcze bardziej zagmatwać zakupy spożywcze.

Dlatego z pomocą pracowników ALDI zagłębiłam się w ten temat i dowiedziałam się więcej - i chciałam podzielić się tym, co już wiem, abyś i Ty mógł być lepiej poinformowanym klientem ALDI. Dla mojego przyjaciela, który wysłał mi maila o świeżym łososiu (i dla Was wszystkich!), oto garść informacji:

ALDI sprzedaje codziennie świeże ryby.

Newsflash (przynajmniej dla mnie): To prawda! ALDI zaczął nosić świeże ryby w zeszłym roku. Znajdziesz je w tym samym dziale, co świeże mięso i drób, i są one dostępne codziennie. W ofercie są takie odmiany jak łosoś atlantycki i tilapia (zarówno zwykłe, jak i wstępnie przyprawione), a ich świeże ryby nigdy nie były mrożone.

ALDI oferuje również ryby i owoce morza mrożone, chłodzone i przechowywane na półkach sklepowych.

Na półkach można znaleźć takie produkty jak tuńczyk w puszce i w saszetkach. W dziale chłodniczym ALDI oferuje filety rybne, takie jak łosoś atlantycki Sea Queen Fresh i tilapia, gotowe do przyrządzenia ryby panierowane oraz przegrzebki. W zamrażarce można kupić krewetki (surowe lub gotowane). Podczas ostatnich zakupów wypatrzyłam paczki z mrożonymi nóżkami krabowymi.

Przy zakupie ryb i owoców morza ALDI stawia na zrównoważony rozwój.

ALDI stara się kupować wszystkie swoje produkty rybne i skorupiaki z odpowiedzialnie zarządzanych łowisk i gospodarstw, które mają minimalny wpływ na środowisko morskie. Na półkach sklepowych można znaleźć etykietę Marine Stewardship Council "Certified Sustainable Seafood" (oznacza to, że produkt pochodzi z certyfikowanego zrównoważonego rybołówstwa) oraz plakietkę "Best Aquaculture Practices Certified" na niektórych opakowaniach (oznacza to najwyższe standardy dla przetwórstwa owoców morza, farm, wylęgarni i młynów paszowych). ALDI nawiązało również współpracę z Sustainable Fisheries Partnership

, która jest grupą non-profit działającą na rzecz odbudowy uszczuplonych zasobów rybnych oraz zmniejszenia wpływu rybołówstwa i hodowli ryb na środowisko.

Kilka przykładów, jak wygląda zaangażowanie ALDI w zrównoważony

rozwój w przypadku ryb i owoców morza:
  • Zaopatrujemy się wyłącznie u dostawców, którzy podzielają zaangażowanie w zrównoważony rozwój i przejrzystość.
  • Odmawianie zaopatrywania się w ryby z łowisk i/lub statków, które przyczyniły się do nielegalnych, nieraportowanych lub nieuregulowanych połowów.
  • Dążenie do pozyskiwania produktów z dzikich łowisk, które stosują najlepsze praktyki, takie jak minimalizowanie wpływu na ekosystem i ograniczanie "przyłowu" (kiedy łowiska łapią w sieci i liny inne gatunki, takie jak delfiny czy żółwie).
  • Dążenie do pozyskiwania produktów z gospodarstw, które zmniejszają wpływ na środowisko naturalne, otaczające rośliny i zwierzęta oraz promują zdrowie i dobrostan ryb.
  • Preferowanie zaopatrywania się w produkty z owoców morza, które posiadają certyfikat zgodności ze standardami określonymi przez Marine Stewardship Council, Best Aquaculture Stewardship Practices lub Aquaculture Stewardship Council.
  • Wykorzystywanie swoich wpływów jako nabywcy na dużą skalę, aby zachęcać do wprowadzania ulepszeń promujących zrównoważony rozwój.
Wszystko o kupowaniu ryb i owoców morza w @AldiUSA

Click To Tweet

Więcej szczegółów można znaleźć w ich amerykańskiej polityce zakupu owoców morza.

Pamiętaj, że wiele informacji o rybach i owocach morza znajdziesz również na opakowaniu, w tym:

  • sposób pozyskania (z dzikiego łowiska lub hodowli)
  • obszar, w którym zostały złowione LUB kraj pochodzenia, jeśli zostały wyhodowane.

Ponieważ American Heart Association zaleca jedzenie ryb dwa razy w tygodniu, ponieważ są one tak dobrym źródłem białka i zdrowych dla serca kwasów tłuszczowych omega-3 (zwłaszcza łosoś), podoba mi się, że dzięki ALDI jest to o wiele bardziej przystępne cenowo.

A gdy już będziesz gotowy do przyrządzania ryb i owoców morza, sprawdź wszystkie przepisy

na stronie ALDI.
You might also like: 12 rzeczy, których nie wiedziałeś o ALDI

Komentarze (0)

Zostaw komentarz