Post

Jak przechowywać owoce i warzywa, aby starczyły na dłużej

Jeśli twoje produkty psują się zbyt szybko, dowiedz się, jak przechowywać owoce i warzywa we właściwy sposób dzięki temu darmowemu drukowi, który możesz powiesić na swojej lodówce

!

Czy zdarzyło ci się kupić wiązkę szparagów lub pół kwarty jagód z najlepszymi intencjami - tylko po to, by tydzień później znaleźć je w czeluściach lodówki, miękkie, wiotkie lub spleśniałe? Wraz z nadejściem sezonu na obfitość wiosennych i letnich produktów, wszyscy będziemy robić zapasy. Dlatego wiedza o tym, jak zachować świeżość zakupów, jest kluczowa.

Aby pomóc, połączyłem siły z ludźmi z Yellowbird Foodshed. Współpracują oni z siecią małych gospodarstw rolnych w Centralnym Ohio, aby zapewnić program rolnictwa wspieranego przez społeczność (CSA). Nasza szkoła podstawowa uczestniczy w ich CSA jako fundraiser: Rodziny szkolne kupują subskrypcje na cotygodniowe pudełka z jedzeniem, a część dochodów wraca do szkoły.

Pobierz darmowy wydruk

Wzięłam wskazówki Yellowbird'a dotyczące przechowywania i zbadałam jeszcze kilka innych, aby złożyć razem DARMOWY wydruk, abyś mógł być mądrzejszy o przechowywanie świeżych owoców i warzyw.

Na przykład, zielona cebula trzymana w szufladzie na chrupki zrobi się oślizgła - ale ustaw ją pionowo w szklance wody na parapecie, a przetrwa tygodnie. Kiedy zaczęłam trzymać świeżą pietruszkę w szklance z wodą, przykrytą luźno plastikową torebką (zamiast wrzucać ją do szuflady lodówki), pozostała świeża i zdatna do użycia o wiele dłużej.

Niezależnie od tego, czy kupujesz produkty w sklepach spożywczych lub na targu rolniczym, czy też uczestniczysz w programie CSA, takim jak Yellowbird w Twojej okolicy, poświęcenie czasu na przechowywanie owoców i warzyw we właściwy sposób zaraz po powrocie do domu to mała inwestycja, która się opłaca - świeższe i dłużej zachowujące świeżość jedzenie!

Pobierz BEZPŁATNY plik do druku.

Jak przechowywać owoce i warzywa, aby dłużej zachowały świeżość: darmowy wydruk!

Click To Tweet

Komentarze (0)

Zostaw komentarz