Post

Czekoladowe placki z masłem orzechowym i płatkami owsianymi

Czekoladowe placki z masłem orzechowym... Czy muszę mówić więcej? Czekolada, masło orzechowe... to wszystko, co musisz wiedzieć, prawda? Aha, i jeszcze wegańskie, bezglutenowe, zrobione z mnóstwa zdrowych składników, super szybkie i łatwe do zrobienia. Ale tak naprawdę, kogo to obchodzi? Masło orzechowe i chocolaaaaate! O tak, wiem! Masło orzechowe i czekolada... najprościej mówiąc, to połączenie stworzone w niebie! Jakaś senna kombinacja potraw wymyślona przez samych bogów. Prawda? Racja! Jeśli zgadzasz się z powyższym stwierdzeniem, to musisz przerwać to, co robisz w tej chwili i natychmiast pobiec do swojej kuchni, aby ubijać partię tych dzieci. Nie uwierzysz, ile smaku kryje się pod ich maską! Pomyśl Reese's Peanut Butter Cups, do dziesiątej potęgi, w znacznie mniej słodkiej wersji. Mówimy tu o intensywnym uderzeniu ciemnej czekolady, po którym następuje szalone uderzenie masła orzechowego. Te batoniki, one wyślą cię prosto na podłogę, mówię ci. A najlepsze jest to, że są super super szybkie i łatwe do zrobienia! Gotowe w mniej niż piętnaście minut (cóż, zła wiadomość jest taka, że musisz dać im czas na zastygnięcie... ale po prostu bądź zajęty, a ta godzina całkowicie minie) i nawet nie zabrudzą kuchni. Wszystko, czego potrzebujesz, aby je zrobić, to kilka podstawowych narzędzi kuchennych i garść prostych składników. Poważnie... tak proste, że nawet dziecko może je zrobić! Najpierw wyłóż kwadratową formę do pieczenia o boku 9″ papierem pergaminowym, zostawiając trochę zwisu na 2 przeciwległych bokach - to znacznie ułatwi Ci pracę, gdy przyjdzie czas na wyjęcie batonów z formy! - i odstawić na bok. Następnie, w średniej wielkości misce, połącz płatki owsiane, sproszkowane masło orzechowe, mąkę kokosową, sól, ekstrakt waniliowy, kremowe masło orzechowe i syrop klonowy. Mieszaj to drewnianą łyżką lub gumową szpatułką, aż do dokładnego połączenia; ciasto będzie dość gęste i nieco trudne do wymieszania.

Wrzuć masę owsianą z masłem orzechowym do przygotowanej formy do pieczenia i delikatnie rozprowadź ją palcami po całej powierzchni. Gdy już to zrobisz, dociśnij ją mocno, aby utworzyć równą warstwę, albo palcami, albo przy pomocy przedmiotu o płaskim dnie, takiego jak mała, solidna szklanka do picia. Odłóż to na razie na bok. Następnie, weź mały rondel i połącz w nim kremowe masło orzechowe i wiórki czekoladowe, aby stworzyć górną warstwę. Jeśli chodzi o te czekoladowe chipsy, pamiętaj, aby uważnie czytać skład, ponieważ większość z nich zawiera nabiał i inne niezdrowe składniki! Moje osobiste ulubione marki to Enjoy Life i Made Good, ale oczywiście jest wiele innych dobrych do wyboru. Nie krępuj się użyć swojego ulubionego! Teraz umieść ten rondel na bardzo małym ogniu i jak tylko zobaczysz, że masło orzechowe i czekolada zaczynają się topić, usuń rondel ze źródła ciepła. Ciągle mieszaj, aż czekoladowe chipsy całkowicie rozpuszczą się w maśle orzechowym, a masa będzie idealnie gładka. Jeśli zauważysz, że nadal masz kilka nieroztopionych wiórków czekoladowych, włóż patelnię z powrotem do źródła ciepła na kilka sekund i mieszaj, aż cała czekolada się rozpuści. Kiedy wszystko będzie już gładkie i aksamitnie wyglądające, wylej masę czekoladową na warstwę bazową z masła orzechowego, a następnie rozprowadź czekoladę aż do krawędzi patelni. Jeśli chcesz, możesz pozwolić warstwie czekolady zastygnąć przez kilka minut, a kiedy będzie już wystarczająco gęsta, narysuj na niej szpatułką wszelkiego rodzaju piękne, małe wiry. To, jak długo potrwa, zanim czekolada stanie się wystarczająco gęsta, aby zachować odciski, zależy od tego, jak gorąca była na początku. Około 10 do 15 minut powinno wystarczyć. Możesz również umieścić patelnię w lodówce na kilka minut, aby przyspieszyć ten proces. Ale to tylko wtedy, gdy chcesz zrobić fantazyjne małe wiry.

Są one całkowicie opcjonalne i w żaden sposób nie sprawią, że batoniki będą smakować lepiej... Kiedy wierzchnia warstwa czekolady będzie już taka, jak lubisz, włóż patelnię do lodówki i pozwól batonikom zastygnąć przez co najmniej 1 godzinę lub do momentu, aż całkowicie stwardnieją. Kiedy warstwa czekolady będzie już całkowicie zastygnięta, wyjmij batoniki z foremki - właśnie wtedy będziesz się cieszyć, że zostawiłeś trochę papieru pergaminowego na wierzchu; po prostu pociągnij za niego, a batoniki uniosą się na zewnątrz - i pokrój ten piękny, olbrzymi batonik na pojedyncze kwadraty. To wszystko, gotowe! Nie zajęło to zbyt wiele czasu, prawda? Jeśli chcesz, możesz posypać swoje kwadraciki odrobiną Fleur de sel w momencie podawania... Gotowe kwadraciki przechowuj w szczelnym pojemniku w lodówce do kilku tygodni. Czy naprawdę powiedziałam tygodnie? Tak... wątpię, żeby tak się stało! Ale hej, możesz spróbować! Print Recipe Rate this Recipe .wprm-recipe-rating .wprm-rating-star.wprm-rating-star-full svg * { fill: #9e925e; } 5 z 1 głosów Peanut Butter Oatmeal Chocolate Squares Prep Time: 10 minutesChilling time: 1 hourTotal Time: 1 hour 10 minutes Peanut Butter Oatmeal Chocolate Squares.... Czy muszę mówić więcej? Czekolada, masło orzechowe... to wszystko, co musisz wiedzieć, prawda? Aha, i jeszcze wegańskie, bezglutenowe, zrobione z mnóstwa zdrowych składników, super szybkie i łatwe do zrobienia. Ale tak naprawdę, kogo to obchodzi? Masło orzechowe i chocolaaaaate! Oh yeah, I know! Porcje: 16 IngredientsUS Customary - MetricDla bazy owsianki z masłem orzechowym2 filiżanki old fashioned rolled oats1/4 filiżanki sproszkowane masło orzechowe1/4 filiżanki mąka kokosowa1-1/4 filiżanki kremowe wszystkie naturalne masło orzechowe1/3 filiżanki czysty syrop klonowy1 tsp pure vanilla extract1/4 tsp sól, Używam soli himalajskiejDla górnej warstwy czekolady z masłem orzechowym9 uncji wegańskich wiórków z ciemnej czekolady3/4 filiżanki kremowego naturalnego masła orzechowegoPrzełóż 9-calową kwadratową formę do pieczenia papierem pergaminowym, pozostawiając trochę zwisu z dwóch stron i odłóż na bok.W średniej wielkości misce połączymy składniki na bazę i wymieszamy drewnianą łyżką lub gumową szpatułką, aż do dokładnego połączenia. Ciasto będzie dość gęste i trudne do wymieszania.Wysyp masę do przygotowanej formy do pieczenia i rozprowadź ją luźno palcami po całej powierzchni formy, a następnie mocno dociśnij palcami lub przy pomocy przedmiotu o płaskim dnie, aby utworzyć równą skórkę. Odłóż na bok.W małym rondelku połącz masło orzechowe i wiórki czekoladowe, aby przygotować górną warstwę. Umieść rondel na bardzo małym ogniu i jak tylko masło orzechowe i czekolada zaczną się topić, zdejmij z ognia i stale mieszaj, aż wiórki czekoladowe całkowicie się rozpuszczą, a masa będzie idealnie gładka.