Post

Oczyszczanie organizmu po imprezie: 5 sposobów na oczyszczenie organizmu

Impreza dobiegła końca i nadszedł czas, aby wrócić do zdrowego stylu życia. I chociaż eksperci są ostrożni w zalecaniu soków oczyszczających i innych ekstremalnych diet, które pozbywają się toksyn z organizmu, te małe zmiany wspomogą naturalny proces detoksykacji organizmu.

Nie pomijaj śniadania

Możesz obudzić się z uczuciem sytości po całym tym nieregularnym jedzeniu, ale zmuś się do rozpoczęcia dnia od śniadania. To zresetuje twoje ciało poprzez uruchomienie metabolizmu, a psychicznie pomoże ci wrócić do swojego planu dnia.

Nawadniaj się

Woda to najlepszy sposób na detoks po spożyciu alkoholu i walkę z odwodnieniem. Alkohol działa jak środek moczopędny, więc ważne jest, abyś uzupełniał wodę w organizmie. Woda pomaga również wypłukać toksyny z wszystkich napojów, jedzenia, dymu papierosowego, itp. w twoim systemie. Pomaga też czuć się sytym, więc nie będziesz miał pokusy przejadania się.

Zacznij swój dzień od wypicia dużego kubka gorącej wody z cytryną. Napełnij butelkę na wodę wodą z cytryną i pij z niej przez cały dzień. Unikaj alkoholu i kofeiny, trzymaj się herbat ziołowych, takich jak mniszek lekarski, trawa cytrynowa czy rumianek.

Jedzenie świeżej, surowej i lekkiej żywności

Odstaw te chipsy, ciastka i inne bogate smakołyki, bo inaczej po prostu je zjesz. Przez następne dwa dni jedz lekką, świeżą i naturalną żywność; unikaj przetworzonych, smażonych lub zawierających sosy potraw. Trzymaj się chudego białka, włóknistych warzyw i owoców i spróbuj też przez kilka dni trzymać się z dala od słodyczy. Jedz dużo błonnika, aby Twój układ trawienny pracował w zdrowym tempie.

Zjedz popołudniową przekąskę, ponieważ ważne jest, aby utrzymać metabolizm w ruchu, abyś nie załamał się nagle i nie rozpoczął kolejnej sesji objadania się. Garść migdałów i kawałek owocu powinny wystarczyć.

Wyciśnij pot

Ruszaj się przez co najmniej 45 minut, aż poczujesz pot i bicie serca. Pocenie się jest jednym z naturalnych sposobów detoksykacji naszego organizmu, więc jeśli nie masz ochoty na trening, spróbuj posiedzieć w saunie.

Wróć do regularnego snu

Spanie po godzinach może stać się Twoim nawykiem podczas wakacji, ale prawdopodobnie będziesz podejmować lepsze decyzje dotyczące wszystkiego, od jedzenia po znalezienie czasu na ćwiczenia, kiedy nie będziesz wyczerpany. Postaraj się spać od 7 do 9 godzin na dobę.

Jeśli chcesz, aby 2015 był rokiem fitnessu, zarejestruj się na HealthifyMe.com i pozwól naszym ekspertom poprowadzić Cię ku lepszej i sprawniejszej przyszłości.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: alkoholbody cleanseboozecleansefitnessfitness rezolucjaherbal teaahydratemetabolizmpledgetoloseReduce weightsleeptoxinsworkout

Komentarze (0)

Zostaw komentarz