Post

Moje 5 ulubionych płatków śniadaniowych w pudełkach

Jako dziecko, jadłem mój sprawiedliwy udział Boo Berry i Smurf-Berry Crunch. Byłam typem, który oszczędzał wszystkie pianki z Lucky Charms do samego końca miseczki, a potem siorbał mleko o niebieskim i różowym zabarwieniu.

Ale kiedy miałam własne dzieci, zastanawiałam się, co zrobić z płatkami śniadaniowymi. Kiedy zabierałam moich chłopców na zakupy, pudełka z Cookie Crisp i Trix kusiły ich z półek. Kiedy Sam był maluchem, posunął się do tego, że chwycił pudełko, pobiegł w dół korytarza z dala ode mnie i wygryzł dziurę w kartonie. Przerażona odłożyłam pudełko z powrotem na półkę i uciekłam z alejki z płatkami śniadaniowymi. Nie był to jeden z moich najlepszych momentów.

Nie chciałam kupować tych płatków. Więc poszłam na kompromis, wybierając te, które były słodkie, ale nie zawierały barwników, jak Frosted Mini-Wheats. Ale ilość dodanego cukru w tych płatkach też mi przeszkadzała. Przestałam je więc kupować. I oddałam się roli, do której zostałam stworzona: Nudnej Zbożowej Mamy. Znacie ją. Nikt nie chce nocować w domu Nudnej Zbożowej Mamy, prawda?

O dziwo, moim dzieciom te płatki nie przeszkadzają. Jestem zszokowana, że Sam (nasz mieszkaniec, który uwielbia cukier) zje zwykłą pszenicę. Tak, dodaję cukier. Ale dodaję go bardzo mało - między jedną czwartą a pół łyżeczki na miseczkę. To daje tylko 1-2 gramy cukru. To wystarczy, aby niektóre kąski były słodkie. Nie wystarczy, aby każdy kęs był słodki. Myślę też, że po części ma to podłoże psychologiczne: kiedy widzą, że ich dietetyczka-mama posypuje ich jedzenie cukrem, moje dzieci zachowują się, jakby wygrały na loterii.

Oto pięć płatków śniadaniowych, które są teraz często używane w naszym domu. Te również mają tendencję do dopasowania się do mojego budżetu spożywczego (staram się nie kupować pudełka za więcej niż 3 dolary, więc kupuję wyprzedaże i kupuję marki sklepowe, kiedy to możliwe).

Original Shredded Wheat

Wykonane w 100% z pełnoziarnistej pszenicy z 7 gramami błonnika na porcję. Jest niesłodzony, więc można dodać małą posypkę cukru lub mżawkę miodu, jeśli chcesz. Ja kupuję markę Aldi.

Cheerios

Zrobione z pełnoziarnistego owsa, Cheerios mają tylko jeden gram cukru na filiżankę (oryginalny rodzaj, nie aromatyzowane odmiany). Lubię je z małą garścią orzechów włoskich lub migdałów na wierzchu, aby uzyskać więcej mocy. A czy słyszałaś, że oryginalne Cheerios są teraz wolne od GMO?

Chrupki z brązowego ryżu Barbary

To samo trzeszczenie i pykanie, co w Rice Krispies, ale z wykorzystaniem pełnoziarnistego brązowego ryżu. Mają tylko 1 gram cukru (zamiast 4 w zwykłych Rice Krispies) i są organiczne.

Barbara's Original Puffins

To zalicza się do "zabawnych" płatków śniadaniowych. Te lekko słodzone ptysie mają tylko 5 gramów cukru na miskę (ilość, którą staram się utrzymać lub poniżej przy zakupie płatków w tych dniach). Mają również 5 gramów błonnika i trochę białka. Są również wolne od GMO.

Kix

Ich pierwszym składnikiem jest pełnoziarnista kukurydza, więc są dobrym źródłem błonnika, a przy tym zawierają tylko 3 gramy cukru na porcję. Dodatkowo są wzbogacone o składniki odżywcze, których brakuje niektórym dzieciom, takie jak żelazo i witamina D.

Jakie są ulubione płatki śniadaniowe Twojej rodziny?

Ujawnienie: Jestem członkiem Rady Doradczej ALDI. Jednak nie otrzymałam wynagrodzenia za wspomnienie o Aldi w tym poście. Wszystkie wyrażone opinie są moje własne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz