Post

Odzyskaj godzinę kolacji z posiłkami z zamrażarki

Czy kiedykolwiek czułeś 5pm fali gniewu, kiedy zdajesz sobie sprawę, że nie masz pojęcia, co jest na obiad?

Ja tak. To paskudne uczucie.

Gotowanie w partiach i zamrażanie jest jednym z najlepszych sposobów na zastąpienie tej fali zdenerwowania falą ulgi. Posiadanie zestawu przepisów przyjaznych zamrażarce i instrukcji eksperta bardzo pomaga.

Eila Johnson, blogerka na blogu The Full Plate Blog, stworzyła swój program coachingowy "Stock Your Freezer in a Snap" po latach pracy jako osobisty szef kuchni. Specjalizowała się w przygotowywaniu posiłków, które jej klienci mogli wyciągać z zamrażarki, kiedy dopadało ich to przerażające uczucie 5pm.

Jako mama dwójki dzieci, Eila gotuje teraz dla swojej rodziny w ten sam sposób: Spędza kilka godzin tu i tam gotując partiami i chowając posiłki do zamrażarki. Następnie robi sobie kilka dni przerwy w gotowaniu - tworząc coś, co nazywa magiczną "godziną bonusową". To jest godzina, kiedy obiad idzie prosto z zamrażarki do piekarnika lub kuchenki, a ona może dostać się na trening, sprawdzić pocztę, zagrać w grę planszową z dziećmi lub po prostu usiąść po długim dniu i wypić lampkę wina.

Program, który jest dostępny jako e-book do pobrania, zawiera 12 przepisów Eili. Dla each jeden, ona zawiera fotografie, porady i kuchenne skróty, tygodniowe zakupy listy, rekomendacje dla pakować, i rozmrażać i odgrzewać instrukcje.

Oto przepisy, które zawiera program:

 • Pieczone Frytki z cukinii i marchewki (wege)
 • Cheesy Pieczone Taquitos (veg lub kurczaka)
 • Kremowy Pot Pies (kurczak lub warzywa korzeniowe)
 • Łatwa, pocieszna lasagna (wołowina, kiełbasa, indyk lub warzywa)
 • Prosta, warstwowa zapiekanka z czarnej fasoli i brukwi (wege lub z mięsem do wyboru)
 • Śródziemnomorski wołowy gulasz (smakowite wzięcie na tradycyjnym wołowym gulaszu)
 • Go-To Chili {który zawsze dostaje Rave recenzje} (wołowina, indyk lub veg)
 • Klopsiki pieczone w piekarniku (wołowina lub indyk)
 • Moc Zielonego Pesto (wege)
 • Ulubione Sloppy Joe (nowoczesne ujęcie z wołowiną, indykiem lub warzywami)
 • Superszybki meksykański gulasz Posole (z kurczaka lub warzyw)
 • Tahini-Flax Crusted Chicken Parmesan (kurczak lub bakłażan)

Eila wysłała mi kopię programu do wypróbowania, a ja spędziłam kilka niedziel na gotowaniu z mężem. Podobało mi się, jak elastyczne były przepisy (mogłam je dostosować do preferencji mojej rodziny) i podobało mi się, że mam opcje rozmrażania posiłków lub wkładania ich prosto z zamrażarki do piekarnika/pieca. Podobało mi się znalezienie nowych ulubionych dań rodzinnych (placek został zwycięzcą i tradycją stało się ozdabianie go naszymi inicjałami w cieście francuskim, patrz zdjęcie poniżej). Ale najbardziej ze wszystkich, kocham to 5pm uczucie ulgi, kiedy pamiętam te zamrażarki posiłki schowane - i wiem, że wszystko, co muszę zrobić, to zrobić szybką stronę lub sałatkę, a następnie dowiedzieć się, jak spędzić mój Bonus Hour.

Dla jednego czytelnika mam do rozdania e-book Eili "Zapasowy zamrażalnik w mgnieniu oka". Aby wejść, zostaw komentarz, w którym napiszesz mi, jak spędziłabyś Bonus Hour. Aby uzyskać dodatkowe wejście, "polub" The Full Plate na Facebooku, a następnie zostaw mi komentarz, w którym poinformujesz mnie, że to zrobiłeś. Giveaway kończy się w piątek 18 kwietnia w południe czasu wschodniego.

Tylko w tym miesiącu Eila oferuje program o 50% taniej ($24.99). Przeczytaj więcej o programie tutaj iprzejdź tutaj, aby dokonać zakupu.

Disclaimer: Otrzymałem kopię programu Eila, aby spróbować za darmo. Wszystkie opinie są moje własne.