yerba mate przeciwwskazania

Yerba mate przeciwwskazania – kto nie może pić yerba mate

Yerba mate przeciwwskazania

Czy każdy z nas może bez obaw pić yerba mate? Nie jest to taka prosta sprawa, w niektórych przypadkach yerba mate może nawet nam zaszkodzić. Przeczytaj więc ten artykuł, a dowiesz się czy możesz bez obaw pić yerba mate. Oczywiście nie jest to oparte żadnymi badaniami, więc lepiej zorientuj się u swojego lekarza – jeśli posiadasz jakieś dolegliwości/choroby.

Yerba mate w ciąży – czy można pić yerba mate w ciąży?

Jest to bardzo osobliwy temat, w przypadku kawy większość lekarzy zaleca odstawianie jej picia w ciąża. Jak jest jednak z yerbą, inaczej? Badania, które były prowadzone w tym temacie nic konkretnego nie wykazały. Picie yerba mate nie wpływa na rozwój płodu, ale pamiętajmy o zawartości kofeiny w yerba mate, która potrafi być w niektórych przypadkach spora. Według zaleceń naukowców, spożycie kofeiny w ciąży nie powinno przekraczać 200mg na dzień, może być to dość trudne jeżeli chodzi o yerba mate, ponieważ ciężko tego w sposób świadomy dopilnować. Lepiej jednak w dużym stopniu odstawić yerba mate w ciąży i wypijać jedno, maks dwa zalania dziennie. Jednak najlepiej zasięgnąć rady u swojego lekarza.


Kto może pić yerba mate

To jest też pytanie, które bardzo często pojawia się na forach internetowych poświęconych yerba mate. „Czy nastolatek może pić yerba mate?” i inne temu podobne. Jak więc wygląda sytuacja? – Wszystko zależy od podejścia do takiego tematu, wiadomo że kofeina to nie jest trucizna, a dziecko, czy nastolatek i tak ją przyjmuje pewnie w napojach słodzonych typu „coca-cola” itp. W młodym wieku nie zaleca się spożywania dużej ilości kofeiny, ale sprecyzowanych informacji na ten temat nigdzie nie znajdziemy. Pozostaje więc to sprawą indywidualną.

Pozostałe przeciwwskazania

Yerby nie powinny też pić osoby miewające problemy z układem krwionośnym/sercem, a także osoby narażone na nadciśnienie. To wszystko to tylko jednak przypuszczenia i profilaktyka – lepiej nie pić bo nie wiadomo, czy zaszkodzi. A najlepiej, jeżeli miewamy jakieś problemy, czy to z sercem, czy ciśnieniem zasięgnąć porady u lekarza. Wtedy będziemy mieli pewność, czy możemy pić yerba mate, czy nie :>.

Jak widać, nie ma za wielu przeciwwskazań jeżeli chodzi o picie jerba mate. Nie oszukujmy się ale napar ten posiada więcej dobrych właściwości niż jakichś złych, dla których mielibyśmy sobie odpuścić picie yerby. Więc nie przejmujcie się zbytnio jeżeli nie jesteście w ciąży, lub nie macie problemów z sercem.


1 komentarz do wpisu “Yerba mate przeciwwskazania – kto nie może pić yerba mate”

Dodaj komentarz